Hotel Victoria

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

obrazek

Návštěvnická trasa vede autentickými místy, kde se pivo Pilsner Urquell od počátku vyrábí. Během prohlídky navštívíte moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví/hod, unikátní expozici surovin, historickou i současnou varnu Pilsner Urquell a síň slávy, ukrývající nejvýznamnější památky pivovaru. Neodmyslitelným završením prohlídky je návštěva historických pivovarských sklepů a ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizova-ného piva Pilsner Urquell (pouze pro návštěvníky starší 18 let).

http://www.prazdrojvisit.cz/https://goo.gl/maps/zR1CssUtDB92

PIVOVARSKÉ MUZEUM

obrazek

Jediné muzeum svého druhu na světě, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století, je unikátní i rozsahem svých expozic. Stovky exponátů dokládají historii vaření piva od starověku až po současnost. Seznámíte se s historií plzeňských hospod, prohlédnete si sladovnu, hvozd, valečku, laboratoř i řadu pivních kuriozit (například nejmenší pivní džbánek na světě).

http://www.prazdrojvisit.cz/https://goo.gl/maps/wLX5nTm4cEu

PLZEŇSKÉ HISTORICKÉ PODZEMÍ

obrazek

Historické podzemí bylo pod centrem města budováno od 14. století a s délkou 20 km patří k nejrozsáhlejším v České republice. Téměř 800 metrů dlouhý prohlídkový okruh vás provede labyrintem chodeb, sklepů a studní. Díky vystaveným předmětům, které se našly převážně ve zdejších studních, nahlédnete také do tajů každodenního středověkého života, dozvíte se jak se dříve skladoval led a potraviny, jakou roli hrálo podzemí v době obležení a prohlédnete si historickou vodárnu z první poloviny 16. století, nejlépe zachovaný objekt svého druhu v Česku.

http://www.plzenskepodzemi.cz/https://goo.gl/maps/nsorexbvpzs

ZOO PLZEŇ

obrazek

Ideálním cílem rodinného výletu je plzeňská zoologická a botanická zahrada. Nachází se blízko centra města, v atraktivně členitém areálu s vodními plochami, arboretem, skalami i venkovními a vnitřními pavilony, které nejrůznějším druhům z celého světa poskytují zázemí. Žirafy, nosorožci, lvi, tygři, medvědi, tučňáci, plameňáci, klokani, zebry, krokodýli a třeba i pro někoho obyčejná domácí zvířata na statku Lüfterka jsou hlavními hvězdami pestré nabídky plzeňské zoologické zahrady. Součástí zoo je botanická část s meditační Japonskou zahradou. Nezáleží na tom, jestli máte chviličku nebo několik hodin. V zoo se dá klidně strávit i celý den.

http://www.zooplzen.cz/https://goo.gl/maps/VayhAyvrDZC2

DINOPARK

obrazek

Lákavá atrakce s ozvučenými a pohyblivými modely prehistorických ještěrů vás zve na dobrodružnou cestu do pravěku. Několik metrů velké modely různých druhů dinosaurů jsou zasazeny do přírodních scenérií připomínající pravěkou krajinu v období druhohor. DinoPark umožní dětem obdivovat obří vyhynulé živočichy a poznat tak svět, který už miliony let neexistuje. Najdete zde i další atrakce. Na paleontologickém hřišti si mohou děti odkrýt kostru dinosaura. Díky promítání v 3D kině, které je součástí vstupenky, se navíc podíváte pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí.

http://www.dinopark.cz/https://goo.gl/maps/6JhjxmtccKt

TECHMANIA

obrazek

Vědecké show, hlavolamy, demonstrace pokusů, klasické i interaktivní expozice, nečekané experimenty, netradiční workshopy a navíc supermoderní planetárium v plzeňském science centru Techmania za každého počasí přesvědčí celou rodinu o tom, že věda není žádná věda, ale přináší spoustu zábavy. Součástí areálu, který se nachází v bývalé průmyslové hale plzeňské Škodovky, je parkovací dům a restaurace. Techmania nabízí zábavné poznávání na ploše 3 000 m2 pro celou rodinu na celý den.

http://www.techmania.cz/https://goo.gl/maps/aFHSp1rPvUM2

KATEDRÁLA SV. BARTOLOMĚJE

obrazek

Skutečnou dominantou Plzně je katedrála sv. Bartoloměje, jejíž stavba započala spolu se založením města a byla dokončena počátkem 16. století. Chrám je národní kulturní památkou, stejně jako opuková socha na jeho hlavním oltáři, známá Plzeňská madona. Socha představuje tzv. „krásný styl“ období gotiky. Katedrála se pyšní nejvyšší kostelní věží v České republice (102,6 m), z jejíchž ochozů můžete na celé město a jeho okolí shlížet z výšky 60 metrů. V roce 1993 zřídil papež Jan Pavel II. v Plzni biskupství a chrám sv. Bartoloměje se stal katedrálou. Sousoší na vnější východní straně chrámu znázorňuje Krista na hoře Olivetské, chráněného řadou malých andělíčků, z nichž jeden vám podle legendy splní i ta nejtajnější přání…

http://www.bip.cz/https://goo.gl/maps/Fsvv3fcACen

VELKÁ SYNAGOGA

obrazek

Velká synagoga, postavená v roce 1893 v maursko-románském stylu, je druhou největší v Evropě (a čtvrtou na světě). Je svědectvím bohaté židovské obce v Plzni, která byla bohužel v průběhu nacistické okupace v letech 1939 - 1945 téměř zdecimována. Historická budova prošla koncem 20. století náročnou rekonstrukcí a kromě náboženských účelů slouží díky vynikající akustice a unikátní atmosféře i jako koncertní a výstavní sál.

http://www.zoplzen.cz/https://goo.gl/maps/PNVbDnCcXKq

ZÁPADOČESKÉ MUZEUM

obrazek

Západočeské muzeum je s více než dvoumilionovým depozitářem sídlem jednoho z největších muzeí v České republice. Monumentální novorenesanční budovu muzea s velkou kruhovou fontánou najdete v sadovém okruhu města. Mezi muzejní unikáty patří evropsky ojedinělá kolekce palných zbraní ze 14. - 17. století či secesní knihovna s cennými prvotisky.

http://www.zcm.cz/https://goo.gl/maps/N8jxWLFs4Un

LOOSOVY INTERIÉRY

obrazek

Jedinečným architektonickým skvostem, který v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos ve 30. letech 20. století pro bohaté investory z řad místní židovské komunity, je soubor osmi dochovaných bytových interiérů. Kromě jedinečného prvorepublikového designu umožňují komentované prohlídky Loosových interiérů zajímavý pohled do způsobu bydlení tehdejší židovské komunity. Každý z interiérů má navíc svůj osobitý příběh, v němž se prolínají často tragické soukromé osudy jednotlivců s dějinnými událostmi před 2. světovou válkou, v jejím průběhu i v období vlády komunistického režimu.

http://www.plzen.eu/https://goo.gl/maps/4femnPjVtTm

KARTARÉNA

obrazek

KartAréna je nejmodernější motokárová dráha v Plzni. Povrch motokárové dráhy v Kart Areně je tvořen vysoce kvalitním broušeným betonem se speciální úpravou epoxidovým nátěrem, který maximalizuje stabilitu motokáry na dráze a zároveň poskytuje vysoce efektivní dotek pneumatiky s povrchem tratě. Splňuje tak nejpřísnější nároky na bezpečnost dráhy, které odpovídají přísným evropským normám a nařízením. Svými parametry se řadí mezi nejkvalitnější a nejbezpečnější tratě v evropském měřítku. Celou trať obsluhuje zkušený odborně vyškolený personál, který využívá pro kontrolu a přehled výpočetní techniku, která zajišťuje maximální bezpečnost pro každého návštěvníka, který se tak může soustředit čistě na prožitek a zábavu s přáteli.

http://www.motokaryplzen.cz/https://goo.gl/maps/Y3W1XrZBKin

PAINTBALL SPA HŘIŠTĚ PLZEŇ

obrazek

Paintballové hřiště najdete v Plzni v bývalých městských lázních. Zahrajete si v unikátních prostorách budovy z dvacátých let minulého století! Hřiště je vybaveno parkovištěm za hlavní budovou. V objektu je zároveň i safety zona poskytující bezpečné zázemí pro hráče a případné diváky. V nabídce společnosti PPA naleznete řadu dalších paintballových hřišť v okolí Plzně.

http://www.spa-paintball.cz/https://goo.gl/maps/T4rfUPkkfWC2

BOHEMIA SEKT

obrazek

Přijďte se ponořit do tajuplných hlubin bublinek sektu, které jsou plné alchymie chutí a vůní šumivých vín značky Bohemia Sekt. Dvouhodinový program je určený skupinám od 10 do 45 osob, během kterého návštěvníci ochutnají skvělé sekty a poodhalí tajemství výroby šumivých vín. Společnost Bohemia Sekt nabízí všem návštěvníkům možnost prohlédnout si výrobní prostory společnosti a ochutnat jedinečné sekty. Objevíte zajímavá místa původních sklepů ukrytá pod zemí, ve kterých sekty zrají. Učiníme z vás znalce šumivých vín. Navštívíte nejzajímavější výrobní části společnosti, původní sklepy z 19. století, kde vznikají šumivá vína klasickou tzv. šampaňskou metodou. Prohlédnete si prostory, kde vzniká nejstarší nepřetržitě vyráběný sekt v České republice Château Radyně. Ocitnete se na úpatí největšího tanku na cuveé o obsahu neuvěřitelných 1 000 000 litrů. Seznámíte se nejen s technologií výroby sektů, ale také historií sektů a vín v České republice.

http://www.bohemiasekt.cz/https://goo.gl/maps/DwnhcYowEg32

GREENSGATE GOLF & LEISURE RESORT

obrazek

Golfový resort s 18jamkovým hřištěm, výuka golfu, golfové turnaje, golfové potřeby. Chloubou resortu je technicky náročné hřiště, které leží v moři zeleně, březových a olšových hájků lemovaných řekou Klabavou a nádherným Ejpovickým jezerem. Součástí areálu je velkorysé zázemí, stylová restaurace, školící středisko a hotel.

http://www.golfplzen.cz/https://goo.gl/maps/7asqqHsBEZk

AIR PARK ZRUČ U PLZNĚ

obrazek

Svérázná soukromá sbírka letadel a vojenské techniky pana Karla Tarantíka čítá 50 celých a 20 nekompletních letadel a tanků z druhé světové války. I když jsou exponáty většinou vraky bez motorů a mechanických dílů, představují kus vojenské historie a slouží k radosti návštěvníků. Mezi opravdové unikáty patří letoun Antonov AN-30, přezdívaný létající kamera, který kromě Air parku nikde jinde v České republice nenajdete. Další raritou je model stíhačky Spitfire z filmu Tmavomodrý svět. Největší předností Air parku je otevřenost všem návštěvníkům, kteří mohou bez obav prolézat a zkoušet většinu exponátů. Máte zde možnost pohroužit se do útrob tanku či obrněného transportéru, prohlédnout si vrtulník, vlézt si do tryskového motoru nebo si vyzkoušet německou helmu. Za poplatek je připravena také prohlídka největšího vystaveného letadla IL-18. Všechny exponáty jsou přehledně popsány a zvídavého návštěvníka upoutají zajímavé příběhy, které dokumentují jejich minulost.

http://www.airpark.wz.cz/https://goo.gl/maps/6Nwkpy2o9w22

ZÁMEK KOZEL

obrazek

Zámek Kozel je nejnavštěvovanější památkou v západních Čechách. Areál, který najdete jen pár kilometrů na jih od Plzně nedaleko obce Šťáhlavy, představuje klasicistní lovecký zámek z konce 18. století, kapli s jízdárnou, zámecké divadlo a lokajnu s konírnou. Samozřejmostí je také zámecký park. Zámek byl budován jako venkovské sídlo šlechty. Při prohlídce můžete obdivovat především původní mobiliář, který vytváří představu o zařízení loveckých zámků a letních sídel šlechty na přelomu 18. a 19. století. Divadlo bylo původně maštalí pro nejoblíbenější koně zakladatele zámku. V první polovině 19. století ji Valdštejn nechal přestavět pro zábavu svých dětí na zámecké divadlo, které dnes patří k nemnoha zachovaným divadlům té doby. Zámecká kaple dnes slouží jako koncertní a svatební sál. Okolí zámku tvoří rozsáhlý 40hektarový přírodně krajinářský park, který bývá přirovnáván v některých detailech k vídeňskému Schönbrunnu.

https://www.zamek-kozel.cz/cshttps://goo.gl/maps/5e1R332GKDE2

KARLOVY VARY

obrazek

Přestože Karlovy Vary založil král a císař Karel IV. již roku 1350, zprávy o blahodárných účincích zdejších termálních i minerálních pramenů se rozletěly do světa až v 18. a 19. století. Nicméně od té doby se příliv hostů nezastavil a dnes Karlovy Vary právem patří mezi nejznámější lázně v Evropě. Srdcem lázní je Vřídelní kolonáda a pramen Vřídlo, tryskající až 12 m vysoko. Nejznámější karlovarský pramen zásobuje termální vodou všechna lázeňská zařízení a poskytuje základní surovinu pro výrobu karlovarské vřídelní soli i pro zkameňování suvenýrů. Moderní volně přístupná kolonáda slouží pro odpočinek a pitné kúry, zvídaví návštěvníci si mohou dokonce prohlédnout podzemí Vřídla. Nezbytnou součástí pobytů v Karlových varech je prohlídka rytecké sklářské dílny a Návštěvnického centra Moser; tady zároveň seženete tolik oblíbené skleněné suvenýry. Chcete-li vyzkoušet tradiční lázeňské procedury anebo zcela nové relaxační a wellness programy, vydejte se například do Alžbětiných lázní, pojmenovaných po císařovně Alžbětě alias Sissi.

http://www.karlovy-vary.cz/https://goo.gl/maps/R33rs2oWo3o

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

obrazek

Mariánské Lázně představují skutečný architektonický skvost, protože město založené podle přesného plánu nenarušily pozdější přestavby. Užijete si tu nejen typické lázeňské domy, hotely a kolonády, ale i muzeum, sochy, parky a upravené vycházkové trasy. Centrem lázeňského života je novobarokně secesní litinová kolonáda z roku 1889, hlavní lázeňská promenáda s bohatou dekorativní výzdobou a několika prameny. Před ní objevíte zpívající fontánu, kde hudbu každý večer doplňuje velkolepé osvětlení. Velký německý básník J. W. Goethe měl české lázně rád; v Mariánských Lázních byl celkem třikrát a právě tady potkal svou poslední velkou lásku Ulriku von Levetzow. Goethovy pobyty byly pro nové lázně skvělou reklamou a obrátily k nim pozornost celé Evropy. Záhy se vědělo o Goethově víře v léčivou sílu Křížového pramene i o tom, že si zdejší vodu nechává posílat ve džbáncích až do Výmaru. Skvělým místem pro odpočinek jsou například Římské lázně, postavené roku 1896; tady si vychutnáte historickou atmosféru, doplněnou novodobými wellness procedurami. Při procházkách po okolí můžete navštívit Park Boheminium s miniaturními modely významných staveb z celého Česka, v zimě pak oceníte upravené běžecké stopy nebo sjezdové tratě na svazích Slalomář a Krakonoška ve zdejším Ski areálu.

http://www.marianskelazne.cz/https://goo.gl/maps/zAfydH5kU2q

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

obrazek

Zdejší prameny byly známé už ve středověku, kdy se kyselka donášela do Chebu a prodávala se jako stolní voda. Město i lázně vznikly teprve roku 1793 z nařízení císaře Františka I. a díky jednotné klasicistní architektuře mají lázeňští hosté dodnes pocit, jako by se vrátili do starých časů. Františkovy Lázně jsou malebné město s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků. Nejznámější jsou Františkův a Luisin pramen; oba lázeňské pavilony, v nichž prameny vyvěrají, patří mezi nejkrásnější stavby a zároveň symboly Františkových Lázní. Ve Františkových Lázních se mimo jiné léčí gynekologická onemocnění včetně neplodnosti. A tak když roku 1923 sochař Adolf Mayerl vytesal parkovou plastiku malého chlapečka s rybou, symbol plodnosti, záhy se mezi pacientkami rozšířila fáma: každá žena, která se dotkne palce levé nohy sochy, do roka otěhotní. Novodobou dominantou je Aquaforum, komplex bazénů s wellness centrem, saunami a řadou atrakcí.

http://www.frantiskovylazne.cz/https://goo.gl/maps/JMPwmvt1f9K2

PRAHA

obrazek

Srdce Evropy, jedno z nejkrásnějších měst světa a architektonický sen na Vltavě – to všechno je Praha, hlavní město České republiky. Je to také věčná inspirace umělců v tisíci obrazech a podobenstvích, zlatá a stověžatá památka UNESCO, majestátní a lehce tajemné město s neopakovatelnou atmosférou.

Nenechte si ujít prohlídku Pražského hradu, sídla českých knížat a králů. Rozsáhlý komplex paláců, kostelů, nádvoří a uliček všech slohových období v čele s gotickou katedrálou sv. Víta je společně s historickým jádrem města zapsán mezi památkami UNESCO. Projděte se také Královskou zahradou k Letohrádku královny Anny a rozhodně nezapomeňte na pitoreskní Zlatou uličku s maličkými domky, jedno z nejromantičtějších míst hradního areálu. Bludištěm uliček Starého Města dojdete až na Karlův most. Na protilehlém malostranském konci mostu můžete po schodech sejít na malý romantický ostrov Kampa. Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovaly pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa. K nezapomenutelným pražským zážitkům patří vyhlídkové plavby po Vltavě anebo výlet na Petřín k rozhledně, která připomíná pařížskou Eiffelovku; poblíž najdete také zrcadlové bludiště. Řadu malebných pražských zákoutí objevíte při toulkách Židovským městem, na kávu se můžete stavit třeba v jediné kubistické kavárně na světě, Grand Café Orient v domě U Černé Matky Boží v Celetné ulici

http://www.praha.cz/https://goo.gl/maps/GKt2AXCWqaK2